تحصیل در انگلستان

مسکن در انگلستان مسکن برای دانشجویان در انگلستان

 مقدمه

اگر شما دانشجوی خارجی هستید که جزء اتحادیه اروپا نیستید طبق قوانین مهاجرت بایستی بدون تکیه بر حمایتهای دولتی هزینه های مسکن خود را در زمان تحصیل بپردازید . اگر خانواده شما در انگلستان اقامت دارند بایستی امکانات کافی جهت اسکان شما وجود داشته باشد تا بتوانید با آنها زندگی کنید. وضعیت تحصیلی و سلامتی شما در صورت نامناسب بودن محل زندگی میتواند تحت تاثیر این شرایط قرار گیرد. بعضی از نقاط انگلستان با کمبود مسکن به خصوص برای دانشجویان مواجه است. بنابر این به سرعت بایستی تمهیدات لازم را جهت پیدا کردن مسکن به مجردی که در رشته مورد نظر پذیرفته شدید را انجام دهید . به خصوص اگر تصمیم دارید در زمان تحصیل خانواده خود را به انگلستان بیاورید.

قبل از اینکه کشور خود را ترک کنید از جهت محل سکونت در انگلستان اطمینان حاصل نمائید حتی اگر مسکن موقتی باشد.

به طور کلی 2 نوع مسکن برای دانشجویان در انگلستان  وجود دارد.

1 مکانهای مسکونی که توسط موسسه آموزشی در انگلستان که شما قرار است در آن جا تحصیل کنید اداره می شود و یا ممکن است با مشارکت شرکتهای خصوصی باشد.

2 مکانهای مسکونی که متعلق به شرکت های خصوصی است که می توانید خود آنها را بیابید و یا با کمک بخش مسکن دانشگاه – کالج – مدرسه آموزشی  به آنها دسترسی پیدا کرد.

مکانهای اقامت که توسط دانشگاه ارائه میشود ممکن است برای شما که تازه به انگلستان سفر می کنید مناسب باشد که این فرصت را به شما می دهد تا با دیگر دانشجویان و شرایط اجتماعی در محل تحصیل آشنا شوید.

 مکانهای اقامت که معمولا موسسه آموزشی فراهم می کنند به صورت زیر است :

Hall of Residence

 که شامل ساختمانهایی بزرگ با تعداد زیادی دانشجو است که در آن جا اقامت دارند و به صورت مشترک یا مجزا در اطاق های آن ساختمان زندگی می کنند . حمام و سرویس های بهداشتی معمولا مشترک است .البته بعضی از اطاق ها که به نام ensuite هستند سرویس بهداشتی و حمام در داخل اطاق دارند . خط تلفن در هر طبقه موجود است ولی در بعضی خوابگاهها هر اطاق یک خط تلفن وجود دارد و ممکن است خط اینترنت نیز داشته باشد . اطاق ها ممکن است به صورت دخترانه و پسرانه و یا اینکه مختلط باشد و ممکن است امکان سرو صبحانه و شام نیز داشته باشند catered که به آن اطلاق میشود و مستلزم پرداخت هزینه اضافی است و یا اینکه ممکن است self – catering باشد یعنی دانشجو خودش غذای خودش را خریداری و تهیه می کند استفاده از غذای خوبگاه مقرون به صرفه تر است اگر چه غذایی بسیار معمولی است و با غذای خانگی تفاوت داشته باشد .

خانه و آپارتمان Flats and houses

تعداد زیادی از مراکز آموزشی دارای امکانات رفاهی و مسکونی هستند که معمولا در نزدیکی موسسه آموزشی در انگلستان یا دانشگاه واقع شده است . امکان سرو غذا وجود ندارد و خود دانشجو بایستی غذای خود را تهیه نماید. البته در این نوع خوابگاهها , آشپزخانه مشترک وجود دارد . سرویس های بهداشتی نیز مشترک با دیگر دانشجویان است .

بعضی موسسات آموزشی لیست خانه هائی که امکان زندگی دانشجو با خانواده را دارند در اختیار دانشجو قرار میدهند ولی معمولا درخواست برای چنین مکانهای زیاد است .

چگونه می توان برای خوابگاه در انگلیس اقدام نمود ؟

در اکثر موارد جهت استفاده از خوابگاه دانشجویی بایستی با دانشگاه هماهنگی لازم را انجام داد که معمولا از طرف دانشگاه از دانشجو پرسیده می شود که آیا از خوابگاه دانشجویی استفاده می کند یا تصمیم دارد به صورت خصوصی محلی را اجاره نماید. که در صورت تمایل به استفاده از خوابگاه دانشجویی , دانشجو میبایستی فرم درخواست را تکمیل نماید. معمولا این فرم پس از دریافت پذیرش، توسط دانشگاه در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که محل اقامت دانشجو به همراه خانواده به خصوص با فرزندان گرانتر و پیدا کردن آن مشکل تر است که به این منظور بایستی زودتر اقدام کرد. لطفا از مسافرت با خانواده به انگلستان تا زمانی که محل اقامت خود را رزرو نکرده اید خودداری نمائید.

چه نوع امکانات خوابگاهی در انگلستان برای دانشجویان است؟

Purpose-built student accommodation

خوابگاه های دانشجوئی که توسط شرکتهای خصوصی اداره میشود. اطلاعات لازم در مورد این نوع خوابگاه ها از موسسه آموزشی میتوان بدست آورد.

Hostels

این نوع محلهای زندگی بوسیله سازمانهای خیریه اداره میشوند. بعضی از هاستلها امکانات خوابگاهی را برای دانشجویان مجرد و یا متاهل فراهم میکنند. غذا را معمولا در اختیار دانشجو قرار میدهند یا اینکه آشپزخانه جهت پخت و پز دارند تا دانشجو خود غذای خودش را تهیه نماید.

معمولا اقامت در هاستل این امکان را به دانشجو میدهد تا بتواند با محیط پیرامون تحصیل آشنا شود و تا زمانی که به دنبال فلت اجاره ای است در هاستل زندگی کند. در صورت تمایل به اقدام برای هاستل باید آن را از قبل رزرو نمائید و برای آن پیش پرداختی نیز بپردازید. در بعضی مناطق انگلستان  پیدا کردن هاستل مشکل است. اگر چه هاستل ها بیشتر در لندن فعالیت دارند.

 Lodgings- Host Family

اجاره یک اتاق در یک خانه است. در این خانه ها صاحب خانه نیز زندگی میکند. معمولا سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. که در این شرایط بایستی با احترام به آداب و رسوم صاحب خانه در کنار آنها زندگی کرد. اگر صاحب خانه فرزند خردسال دارد شبها نیاز به محیطی بی سر و صدا دارند. غذا ممکن است توسط صاحب خانه فراهم شود یا اینکه خود بتوانید از امکانات آشپزخانه برای تهیه غذا استفاده نمائید.

Bedsits

یک اتاق است که این اطاق هم اطاق نشیمین و هم اطلاق خواب است. که ممکن است تعدای زیادی از این اطلاقها در یک ساختمان باشد و هر کدام یک دانشجو در آن زندگی کند. حتی ممکن است افرادی دیگری غیر از دانشجویان در آنجا سکونت داشته باشند. در این نوع محلها امکان آشپزی توسط دانشجو وجود ندارد. ممکن است یک آشپزخانه مشترک در ساختمان وجود داشته باشد. سرویس بهداشتی نیز مشترک است. خود بایستی اطاق خود را تمیز کنید و لباسهای خود را بشوئید. آزادی عمل شما در این نوع خوابگاه بیشتر است.

هیچگاه اطاقی را بدون دیدن آن نگیرید.

Flats and houses

بعد از مدتی که در انگلستان بودید ممکن است بخواهید با گروهی از دوستان خود فلت یا خانه ای را اجاره کنید. که هزینه های اجاره و برق و آب و گاز بین شما تقسیم میشود. این نوع مسکن به صورتی که گفته شد ارزانتر است.

البته پیدا کردن خانه های بزرگ مشکلتر است و در صورتی که خانه مبله نباشد خود بایستی وسایل آن را تهیه کنید.

توجه داشته باشید :

تا زمانی که از شرایط آن آگاه نشدید قرارداد را امضا نکنید. در صورتی که اطمینان ندارید کپی قرارداد را به اداره دانشجوئی و رفاهی دانشگاه برده از آنها کمک بگیرید. اداراتی که به این منظور میتوانید از آنجا مساعدت بگیرید به صورت است.

Accommodation office or welfare officer

Housing advice centre

A law centre or Citizens Advice Bureau

پیش پرداخت :

در صورتی که فلت یا خانه ای را اجاره میکنید و پیش پرداخت میپردازید صاحبخانه یا بنگاه بایستی اطلاعات قانونی لازم در مورد سپرده شما در مدت 14 روز به شما تحویل دهد که به نام Tenancy Deposit Protection خوانده میشود.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در انتهای دوره قرارداد بایستی در ابتدای قراداد با صاحبخانه یا بنگاه املاک در خصوص موارد مورد قرارداد توافق کامل داشته باشید .گاهی در ابتدای قرارداد از وسائل خانه لیستی تهیه میشود و یا عکس گرفته میشود.

چطور پیش پرداخت را در انتهای قرارداد پس بگیرم؟

در صورتی که پیش پرداخت شما تحت Tenancy Deposit Protection باشد ممکن است در باز پس گیری کمی تاخیر ایجاد شود .

مخصوصا اگر حساب بانکی شما در انتهای مدت اقامت در انگلستان بسته شده باشد که در این صورت سپرده (پیش پرداخت ) بایستی به حساب بانکی شما در خارج از انگلستان بازپرداخت شود که بابت این نقل و انتقال هزینه ای را نیز میبایست بپردازید. در هر صورت صاحبخانه بایستی در انتهای قرارداد پیش پرداخت را به شما برگرداند مگر اینکه مورد بحث قانونی باشد. در صورتی که قرارداد قبل از 6 آوریل 2007 باشد و فکر میکنید باید پیش پرداخت به شما بازگردانده شود میتوانید توصیه های لازم را از اتحادیه دانشجوئی و یا ادارات زیر بگیرید.

Accommodation office or welfare officer

Housing advice centre

A law centre or Citizens Advice Bureau

 Guarantor ضامن معتبر

در صورت تمایل متقاضی به اجاره مسکن خصوصی، این احتمال وجود دارد که علاوه بر پیش پرداخت، نیز به یک ضامن معتبر و ساکن انگرلستن برای تایید متقاضی وجود داشته باشد.

مالیات منازل مسکونی در انگلستان Council Tax

Council Tax در حقیقت سیستم مالیاتی محلی است که این مالیات توسط مسولین محلی دریافت میشود. طبق قانون بایستی برای منازل مسکونی نیز در انگلستان مالیات پرداخت شود مگر اینکه طبق قانون ، بخشودگی داشته باشد. دانشجویانی که به صورت تمام وقت تحصیل میکنند یا در خوابگاه دانشجویی زندگی میکنند از پرداخت این نوع مالیات بخشوده شده اند. برای اطلاعات بیشتر در مورد کانسیل تاکس (مالیات) با موسسه آموزشی یا دانشگاهی که در آن در حال تحصیل هستید تماس بگیرید.

چه نوع امکانات خوابگاهی موقت در انگلستان میتوان یافت؟

Hostels and guest-houses

مهمانخانهHostel یا گست هوس Guest house  شبیه به هتلها هستند ولی به جای داشتن رستوران , سالنی برای سرو غذا است که نوع غذای خود را نیز نمیتوانید انتخاب کنید. زندگی در هتل برای مدت طولانی بسیار گران است و بیشتر به منظور اقامت موقت از آنها استفاده میشود که میتوان آنها را قبل از آمدن به انگلستان رزرو کرد.

چطور به دنبال محل مسکونی در  انگلستان بگردید؟

1. مسکن خصوصی:

- استفاده از اینترنت به عنوان مثال

www.rightmove.co.uk

www.zoopla.co.uk

www.findaproperty.com

- درخواست مساعدت از آژانس املاک

.2 خوابگاه دانشجویی:

بهترین روش گرفتن مساعدت از اداره رفاه دانشگاه یا موسسه آموزشی است . اتحادیه دانشجوئی نیز میتوانید شما را یاری دهد. معمولا آنها لیستی از خانه هائی که دانشجویان میتوانند از آنها استفاده کنند دارند. حتی در بعضی موارد به شما در تحقیق در مورد مسکن مورد نظر کمک خواهند کرد تا از مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده برای دانشجو پیش آید جلوگیری کنند.

بیمه : Insurance

زمانی که خانه را اجاره کردید میتوانید آن را در مقابل دزدی – آتش سوزی و حوادث بیمه نمائید. شرکتهای زیادی در زمینه بیمه در انگلستان فعالیت دارند

 

نظام آموزشی در بریتانیا و انگلستان

درباره نظام تحصیلی بریتانیا و انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان به چهار بخش مختلف تقسیم شده است
Primary Education
Secondary Education
Further Education
Higher Education
بطور قانونی بچه ها در انگلستان بایستی جهت تحصیل دوره ابتدائی و دبیرستان را بگذرانند که از سن 5 سالگی شروع و تا 16 سالگی ادامه دارد
سیستم آموزشی در انگلستان به چهار Key Stage به صورت زیر تقسیم شده است
• Key Stage 1 – 5 to 7 years old – مدرسه ابتدائی
• Key Stage 2 – 7 to 11 years old – مدرسه ابتدائی
• Key Stage 3 – 11 to 14 years old – دبیرستان
• Key Stage 4 – 14 to 16 years old – دبیرستان
در سن 11 سالگی دانش آموزان به دبیرستان برای تکمیل Key Stage 3 و 4 میروند.
دانش آموزان در پایان هر Key Stage ارزیابی میشوند. مهمترین ارزیابی در سن 16 سالگی انجام میشود درست زمانی که دانش آموزان در حال انجام GCSE’s و یا دیپلم در دوره دبیرستانی خود هستند.
زمانی که دانش آموز دوره جی سی ای ای را گذراند میتوانند برای ادامه تحصیل و سپس تحصیلات بالاتر اقدام نمایند و یا اینکه بعد از اتمام دبیرستان مستقیما جذب بازار کار شوند.
توضیحات کاملتری در مورد چار بخش سیستم آموزشی در انگلستان در ذیل آمده است:
آموزش ابتدائی = Primary Education
آموزش ابتدائی در انگلستان از سن 5 سالگی شروع میشود و تا سن اا سالگی ادامه دارد که شامل Key Stage 1 و Key Stage 2 است.
آموزش متوسطه = Secondary Education
از سن 11 تا 16 سالگی دانش آموزان به دبیرستان رفته و Key Stage 3 و 4 را انجام میدهند.که در حقیقت خود را برای رفتن به مرحله GCSE’s آماده میکنند
مدرسه ابتدائی و متوسطه برای دانش آموزان در انگلستان اجباری است. بعد از سن 16 سالگی تخصیل در انگلستان اختیاری است.
آموزش تکمیلی = Further Education
زمانی که دانش آموز دوره متوسطه را به پایان رسانید میتوانند برای تحصیلات تکمیلی برای دوره A-Levels – GNVQ’s , BTEC’s یا دورههای مشابه اقدام کنند.
A-Levels = Advanced Levels
GNVQ’s = General National Vocational Qualification
BTEC’s = Business and Technology Education Council
در انگلستان دانش آموزانی که فصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند بایستی دوره تکمیلی بعد از دبیرستان را پشت سر گذارند.
تحصیلات عالی = Higher Education
از آنجا که اهمیت این بخش در این سایت بیشتر از بقیه سطوح آموزشی ذکر شده است ,سعی شده تا در این قسمت اطلاعات بیشتر با جزییات دقیقتری داده شود. واین که تحصیلات عالی برای دانشجویان خارجی در انگلستان به چه صورت است.
اغلب دانش اموزان خارجی که به قصد تحصیل به انگلستان میایند مستقیما و به شرط اینکه تحصیلات متوسطه را در کشور خود (معادل انگلستان) با موفقیت به پایان رسانده باشند , به سیستم آموزش عالی این کشور وارد میشوند.
پیش نیاز جهت ورود به سیستم آموزش عالی انگلستان
هر سطح آموزشی در انگلستان نیازمندیهای منحصر به فرد خود را دارد که بایستی دانش آموز واجد شرایط باشد تا بتواند به آن دوره راه یابد.
لازم به ذکر است سیستم آموزشی در اسکاتلند با انگلستان تفاوت داشته و به لحاظ ساختاری با سیستم آموزشی انگلستان متفاوت است.
سیستم آموزشی در انگلستان:
در زیر تفاوتهای اساسی سیستم آموزشی در انگلستان و آمریکا توضیح داده شده است. از جمله اطلاعاتی در زمینه چهارچوب آموزشی – سطوح آموزشی- امتحانات و منابع مورد نیاز داده شده است.
Primary and Secondary (K-12) Education
سطوح آموزشی ابتدائی و متوسطه
در انگلستان حدود 90% از دانش آموزان در مدارس عمومی (دولتی) تحصیل میکنند.
Publicly-Funded State Schools
مدارس عمومی (دولتی)
حدود 8.5 میلیون دانش آموز در 30 هزار مدرسه در انگلستان و ولز درس میخوانند. در اسکاتلند 830000 دانش آموز در حدود 5000 مدرسه تحصیل میکنند که این شامل مدارس آمادگی (کودکستان) و دیگر مدارس است. در ایرلند شمالی 350 هزار دانش آموز در 1300 مدرسه در حال تحصیلند.
مدارس ابتدائی معمولا دخترانه و پسرانه (مختلط) است ولی مدارس متوسطه ممکن است مختلط یا مجزا باشد.
مدارس غیر مختلط = Single-Sex School
مدارس مختلط = Co-Educational School
مدیریت آموزشی در انگلستان , ولز و اسکاتلند به عهده مسئولین محلی آموزشی است.

Local Education Authority
مسئولین محلی آموزشی
در ایرلند شمالی مدارس به صورت وسیعی به وسیله دارائیهای ملی از طریق 5 برد آموزشی و کتابخانه ای اداره میشوند.
چهار چوب آموزشی در انگلستان , ولز و ایرلند شمالی:
طبق قانون افراد 5 تا 16 ساله بایستی بتوانند از آموزش تمام وقت بهره ببرند. چهار چوب آموزشی در انگلستان در سال 1992 عنوان گردید و کلیه مدارس دولتی موظف به اجرای آن هستد. اگر چه مدارس دولتی ملزم به اجرای آن نیستند. هسته مرکزی چهارچوب آموزشی شامل: انگلیسی , ریاضیات , و علوم است.در ولز زبان ولزی یا ولش هسته مرکزی این چهارچوب آموزشی است. دروس پایه شامل طراحی و تکنولوژی , اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات , تاریخ , جغرافیا , زبانهای مدرن خارجی , موسیقی , هنر و طراحی , ورزش , علوم مذهبی و شهروندی است.
اسکاتلند نیز چهارچوبی مشابه را دنبال میکند. اگر چه مدارس میتوانند عناصری اضافه بر این چهار چوب نیز بر اساس نیاز دانش آموزان خود داشته باشند. این چهارچوب شامل زبان ایرلندی در مدارسی که به زبان ایرلندی تکلم میکنند نیز میباشد. بعد از 5 سال آموزش متوسطه از دانش اموزان امتخاناتی در درسهای مختلف امتحاناتی گرفته میشود. که این امتحانات در سطح GCSE’s است. GCSE’s در واقع یک امتحان است که هر درس جداگانه امتحان گرفته میشود و از طرف افراد غیر وابسته ارزیابی و نمره داده میشود. دانش آموزان معمولا تا ده درس از دروس (حد بالا و پایین ندارد) GCSE’s که شامل دروس مختلف از جمله ریاضی و زبان انگلیسی را بایستی بگذرانند. بعد از GCSE’s ممکن است دانش آموزان مدرسه را رها کرده یا اینکه جهت ادامه تحصیل در کالجهای فنی حرفه ای اقدام نمایند. و یا اینکه ممکن است دوره های دیگری به نام AS Level در دوره متوسطه را بگذرانند که یک سال طول میکشد. بعد از 2 سال تحصیل دانش آموزان ممکن است دوره A-Levels را بگذرانند که در حقیقت پیش نیاز و دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه در انگلستان است.
اسکاتلند :
اسکاتلند سیستم و چهارچوب آموزشی مخصوص به خود و متفاوت از انگلستان , ولز و ایرلند شمالی را دارد. بعد از 7 سال آموزش ابتدائی و چهار سال آموزش متوسطه که هر دو اجباری هم هستند دانش اموزان در سن 15 تا 16 سالگی میبایست مدرک آموزشی اسکاتلند بگیرند که به آن SCE اطلاق میشود.این گواهینامه در کل انگلستان معادل GCSE’s و قابل قبول برای ورودی به دانشگاه است.
Scottish Certificate of Education (SCE) = در اسکاتلند
GCSE – A-levels در انگلستان
ریز نمرات و رتبه ها:
مفهوم ریز نمرات در آمریکا متفاوت از انگلستان است و در انگلستان واژه ریز نمره ای که در آمریکا استفاده میشود نا آشنا است. در انگلستان دانش آموزان صرفا در سالی که در آن تحصیل میکنند رتبه بندی نمیشوند. در حال حاضر سیستم و استاندارد ها نتیجه امتحانات زیر هستند .
GCSE
SCE
AS
A-Level examination
به طور کلی روش مرسومی جهت معادل کردن مدارک آموزشی ابتدائی و متوسطه برای کشور انگلستان و آمریکا نیست. سیستم آموزشی کاملا متفاوت و مقایسه آنها بایستی به صورت مشروط باشد. اگر چه به طور کلی 5 GCSE’s در انگلستان و گواهینامه آموزشی SCE در اسکاتلند معادل دیپلم از مدارس آمریکا است.
آموزش بعد از دروره متوسطه و آموزش عالی:
Post-secondary and Higher Education
تقریبا 1.8 میلیون دانش آموز در انگلستان در سطح آموزش عالی در حال تحصیلند. حدود یک سوم در سن 18 سالگی به مراکز آموزشی تحصیلات راه پیدا میکنند. این امار در اسکاتلند 50% دانش آموزان است. تعداد دانشجویان بزرگسال که به صورت پاره وقت یا تمام وقت در دانشگاه تحصیل میکنند رو به رشد است. تحصیلات بالاتر یکی از اولویتهای دولت است با این امید که در سال 2010 میزان 50% از افراد در سن 18 تا 30 سالگی جذب این مراکز تحصیلی شوند.
تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی در انگلستان , ولز و ایرلند شمالی مدت 3 سال به طول می انجامد در حالی که در دانشگاه های اسکاتلند 4 سال است در سطوح فوق لیسانس این مدت یکسال و دوره فوق لیسانس ریسرچ مدت 2 سال و دور ه دکتری مدت 3 سال به طول می انجامد .
دوره های حرفه ای شبیه پزشکی , دامپزشکی , حقوق و آموزگاری معمولا مدت 5 سال به طول می انجامد.
آموزش متوسطه در انگلستان
آموزش متوسطه در انگلستان از سن11 سالگی شروع میشود. اگر چه این عمومیت ندارد در بعضی قسمتهای انگلستان از سن 12 یا 13 سالگی شروع میشود.
برای دانش آموزان خارجی که برای تحصیل در سطح متوسطه به انگلستان میایند میتوانند در سن 11 سالگی در این سطح شرکت کنند یا اینکه منتظر بمانند تا در سن 13 سالگی شروع کنند و قبل از اینکه GCSE’s که دو سال است را شروع کنند و قبل از آن یک سال در مدرسه درس بخوانند. دوره GCSE’s از 14 تا 16 سالگی انجام میشود. از سن 11 تا 14 سالگی دانش آموزان در درسهای موسیقی ریاضی علوم و انگلیسی و غیره شرکت کرده و زمانی که به سن 14 سالگی رسیدند در واقع وارد اولین سال دوره GCSE’s یا معادل SCE در اسکاتلند می شوند . GCSE’s در واقع امتحاناتی است که دانش و مهارتهای دانش آموز را در دروس زیر ارزیابی می کند . اغلب مدارس روش های مشابه را دنبال میکنند ( زمانی که دآنش آموزان دوره GCSE’s را انجام می دهند که این دروس شامل ریاضی , انگلیسی و علوم ( به صورت ترکیبی از زیست شناسی , شیمی و فیزیک است
English – Maths – Sciences (either combined or separate Biology, Chemistry and Physics)
دانش آموزان معمولا تعدادی دروس شامل چهار , پنج درس دیگر را به صورت اضافی انتخاب می کنند و این دروس شامل : زبان فرانسه , آلمانی , مطالعات تجاری , طراحی و تکنولوژی , موسیقی , علوم ورزشی , جغرافیا , تاریخ و دروس دیگری میتواند باشند . در مدارس عمومی دانش آموزان معمولا 5 تا 10 GCSE’s را بر اساس توانایی خود انتخاب می کنند در مدارس خصوصی ممکن است تعداد این دروس 11 یا 12 درس باشد که بیشتر بر روی دروس مرتبط با دانشگاهی تا دروس هنری تمرکز دارند .
GCSE’s مدت دو سال طول می کشد و به صورت اجباری برای دانش آموزان در انگلستان نمره داده می شود. زمانی که دانش آموز دوره GCSE’s را با موفقیت پشت سر گذاشت دو راه دارد یکی اینکه جهت تحصیلات بالاتر اقدام کند یا اینکه مدرسه را رها و به دنبال کار برود.
سیستم آموزشی پیش دانشگاهی
Further Education System
وقتی دانش آموزان در انگلستان به سن 16 سالگی رسیدند و دوره GCSE’s را با موفقیت پشت سر گذارندند میتوانند راه های زیر را انتخاب کنند
1 – دنبال کار بروند
2 – به دنبال تحصیل بیشتر رفته
3 – جهت شرکت در دوره های فنی حرفه ای اقدام کنند.
Find work – Academic Qualifications – Vocational Qualifications
اگر دانش آموزان تصمیم به ادامه تحصیل داشتند میتوانند جهت شرکت در دوره های دانشگاهی و یا دوره های فنی حرفه ایی اقدام نمایند .
تحصیلات دانشگاهی:

Academic Qualifications
اغلب مدارس در انگلستان دوره هائی را به نام 6 فرم جهت دانش آموزانی که GCSE’s را تکمیل کرده اند برگزار میکنند. کالجها زیادی هستند که این دوره را برای دانش آموزانی که در مدرسه خود 6 فرم را ندارند برگزار میکنند. در انگلستان دانش آموزان معمولا A-Levels را انجام میدهند که پیش نیاز برای راهیابی به تحصیلات دانشگاهی است.
A-Levels مانند GCSE’s به مدت 2 سال طول میکشد که به 2 صورت است:
A-Levels کامل = دوره Full A-levels
A-Levels از 6 قسمت و AS Level از 3 قسمت تشکیل شده است.
دانش اموزان عموما 2 تا 3 A-Levels را میگیرند و بسته به توانائیهای تحصیلی ممکن است A-Levels بیشتری را بگیرند. دانش آموزان مدارس عیر دولتی ممکن است تا 5 A-Levels را بگیرند.
دوره Baccalaureate International در انگلستان در بیشتر مدارس به عنوان جایگزینی برای A-Levels ارائه میشود.
رشته های فنی حرفه ای:
Vocational Qualifications
دانش اموزانی که در پی ادامه تصیل رفتن به دانشگاه نیستند میتوانند تحصیلات خود را به تحصیل در دوره های فنی حرفه ای ادامه دهند. این دوره ها شامل:
BTEC Awards
National Vocational Qualification (NVQ)
City and Guilds Qualification
Apprenticeships
اغلب دانش آموزان خارجی که به انگلستان جهت تحصیل میایند این هدف دارند تا بتوانند در دوره های دانشگاهی شرکت کنند.
تحصیلات عالی
Higher Education System
در انگلستان به دلیل وجود صدها دانشگاه امکان تحصیل برای دانش آموزان در رشته های مختلف چه برای داش آموزان خود و چه دانش آموزان خارجی ( بین المللی) را فراهم نموده است. در انگلستان یک سوم دانش آموزان به شکلی به تحصیلات عالی راه میابند که در اسکاتلند این رقم 50% کل دانش اموزان اسکاتلندی است که این امر باعث رقابت شدیدی بین دانش آموزان شده که توصیه میشود تا در فرصت مناسب و سریع جهت ثبت نام اقدام نمایند. در انگستان اغلب دوره های کارشناسی 3 ساله است اگر چه دوره هایی به نام دوره های ساندویچی در حال افزایش بوده که چهار سال است ( شامل سه سال تحصیل و یک سال تجربه کاری است). در حالی که اغلب دوره های کارشناسی در اسکاتلند 4 ساله است.

 

ویزای تحصیلی انگلستان درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

کلیه کسانی که قصد مسافرت به انگلستان دارند برای ادامه تحصیل در انگلیس بایستی قبل از ورود به انگلستان جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان از مراکز صدور ویزا درخواست روادید دهند

مراکز درخواست ویزا چیست؟

مراکز درخواست ویزای تحصیلی انگلستان مکان هایی درکشورهای مختلف دنیا هستند که ویزای ورود به انگلستان را برای ادامه تحصیل در انگلیس صادر مینمایند.مراکز ویزا در شهرهای مختلف در سراسر دنیا برای دسترسی بهتر قرار دارند. سفارت بریتانیا با بررسی پرونده متقاضی, تصمیم گیرنده اعطای ویزا هستند. در بعضی موارد ممکن است مدارک بیشتری از طرف این مراکز از فرد متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان درخواست شود

 هزینه های درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

در بخش هزینه های ویزا کلیه توضیحات لازم داده شده است. لازم به ذکر است که این هزینه ها ممکن است تغییر یابند. این هزینه به صورت واحد پولی آن کشور است  که در ایران به ریال دریافت میشود. هزینه درخواست ویزا چون جهت پروسه بوده  معمولا غیر قابل استرداد است

ویزای انگلستان فقط از طریق سفارت انگلستان و مراکز صدور ویزا در خارج از کشور صادر میشود. اگر برای مسافرت به انگلستان  نیاز به ویزای انگلستان دارید بایستی قبل از سفر آن را درخواست دهید

آیا ممکن است برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان با من مصاحبه شود؟

زمانی که مامور صدور  ویزا نتواند در عدم حضور متقاضی تصمیم جهت صدور  ویزای فرد بگیرد ممکن است از شخص خواسته شود تا  جهت مصاحبه حضور یابد

اطلاعات بیومتریک چیست ؟

کلیه متقاضیان ویزای انگلستان , بایستی اطلاعات بیومتریک خود را در اختیار سفارت یا مراکز ویزا قرار دهند. این اطلاعات شامل اسکن ده انگشت دست و عکس دیجیتالی از متقاضی است

درخواست ویزای انگلستان تا زمانی که این اطلاعات بیومتریک داده نشود مورد  بررسی سفارت قرار نخواهد گرفت. اسکن انگشتان به صورت الکترونیکی انجام و از جوهر و یا مواد شیمیائی استفاده نمیشود. عکس دیجیتالی نیز در همان زمان از فرد گرفته میشود . گرفتن اثر انگشت و عکس دیجیتالی بیشتر از 5 دقیقه طول نحواهد کشید

متقاضی بایستی زمان مراجعه حنا و یا زخم روی انگشتان نداشته باشد و همچنین زخم یا خون مردگی روی صورت نباشد. ( در غیر اینصورت بایستی زخم و خون مردگی بهبود یافته و تقاضای مجدد دهد). عکس ار کل صورت گرفته میشود و نباید عینک آفتابی زمان گرفت عکس به چشم داشت. کلاه به سر نداشته باشد (مگر اینکه بدلیل مسائل اجتماعی یا مذهبی سر را بپوشاند ولی صورت نباید پوشیده باشد). بچه های زیر 5 سال نیاز به دادن اطلاعات بیومتریک ندارند

آیا من برای مسافرت به انگلستان نیاز به ویزای انگلستان دارم؟

بعضی از ملیتها برای مسافرت به انگلستان نیاز به ویزای انگلستان  دارند. به این گونه افراد Visa Nationalاطلاق میشود. حتی گاهی افراد غیر National Visa هم نیاز به اخذ ویزای انگلستان دارند که این موضوع به دلیل مسافرت فرد به انگلستان بستگی دارد

مدارک ارائه شده به سفارت انگلستان میتوانند به

/ 0 نظر / 67 بازدید