اقامت انگلستان

امروزه کشور انگلستان به دلایل متعددی مقصد انتخابی بسیاری از هموطنان برای مهاجرت است و همواره افراد به دنبای یافتن پاسخ سوالات خود و یافتن شرایط مهاجرت به انگلستان هستند. سوالاتی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و یا ویزای Tier 4 انگلستان , چگونگی اخذ ویزای کار انگلستان یا همان ویزای Tier 2 انگلستان , سرمایه گذاری در انگلستان و یا ویزای Tier 1 انگلستان و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان و در نهایت چگونگی اخذ اقامت دائم انگلستان . موسسه حقوی توسعه گران مهر با بهره گیری از کادر وکلای مجرب شما را برای دستیابی به این اهداف و شرایط مهاجرت به انگلستان یاری می نماید.

در این مقاله سعی شده شرایط مهاجرت به انگلستان به طور کلی مورد بررسی قرار گیرد.

روش ها و شرایط مهاجرت به انگلستان

ما در این مقالات به بررسی روش ها و شرایط مربوطه پیرامون مهاجرت به انگلستان می پردازیم. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج؛ به طور کلی میتوان گفت براساس قواعد حقوق بین الملل خصوصی چنانچه علقه زوجیت فیمابین دو فرد وجود داشته باشد فرد متقاضی میتواند برای دریافت ویزا و اقامت کشور طرف مقابل اقدام کند. طبق قوانین کشور انگلستان نیز اگر شما قصد آن را دارید که با یک فرد مقیم یا شهروند کشور انگلستان ازدواج کنید میتوانید پس از ازدواج و اثبات مواردی برای دریافت این ویزا و اقامت انگلستان اقدام کنید.

برای دریافت این ویزا هردو طرف باید دارای سن بیش از 18 سال باشند. شخص درخواست دهنده ازدواج در انگلستان باید مدارکی دال بر درآمد و توانایی مالی خود ارائه دهد که مبین این موضوع باشد که میتواند خود و همسرش را بدون نیاز به کمک های دولتی ساپرت نماید. شخص متقاضی این ویزا باید به سفارت کشور انگلستان در کشور خود مراجعه و درخواست خود را به همراه کلیه مدارک مثبت زوجیت و مدارک لازم دال بر اقامت و شهروندی همسر خود را ارائه دهد.

با دریافت این ویزا شما اجازه کار, تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را بدست می آورید و رعایت موارد خاص و پس از طی مدتی 5 ساله میتوانید به اقامت دایم کشور انگلستان دست یابید.

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

یکی از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق طریق تولد می باشد، معمولا کشورها برای اعطای تابعیت خود از طریق تولد از یکی از دو معیار خون یا خاک و یا ترکیبی از هردو استفاده میکنند. از سال 1983 به بعد و با تصویب قوانین جدید , نظام حقوقی کشور انگلستان براساس معیار خون تنظیم شده است و این بدان معنی است که باید حداقل یکی از والدین فرد بریتانیایی باشند تا بتواند با تولد در خاک بریتانیا و یا کشور دیگری تابعیت انگلستان را کسب کند. در واقع این تابعیت به هر فردی که از پدر یا مادری بریتانیایی متولد شود تحمیل میگردد و صرف تولد در خاک بریتانیا موجب کسب تابعیت برای فرد نیست.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای Tier 1 یا ویزای سرمایه گذاری انگلستان از شرایط مهاجرت به انگلستان می باشد و به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود:

investor.1 سرمایه گذاری در انگلستان

تا قبل از 6 نوامبر 2014 براساس سیستم امتیاز بندی(point based system) شما برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما نیازمند این بودید که دارای حداقل نقدینگی معادل یک میلیون پوند (1.000.000) باشید که 750.000 پوند آن در شرکت ها و موسسات قانونی انگلستان و 250.000 پوند آن در هر زمینه ای که خود مایل باشید به کار گرفته می شود.از طرف دیگر دارایی های شخص منهای بدهی های او نباید کمتر از دو میلیون (2.000.000) پوند باشد.

مبلغ 750.000 پوند از این سرمایه در حسابی به صورت بلوکه قرار میگیرد و شما فقط حق دریافت و استفاده از سود پول خود را دارید. 250.000 پوند باقیمانده در اختیار فرد قرار میگیرد که میتواند آزادانه به تجارت یا خرید ملک بپردازد. میتوان گفت برای دریافت این ویزا شما نیازی به مدرک تحصیلات آکادمیک ندارید و داشتن مدرک زبان ضروری نیست.همچنین با دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما میتوانید همسر و فرزندان خود را همراه داشته باشید.

بعد از 6 نوامبر 2014 تغییراتی در قوانین ویزای سرمایه گذاری انگلستان ایجاد شد و از آن تاریخ به بعد برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان نقدینگی شما نباید کمتر از 2 میلیون پوند باشد. این وجه باید درتملک متقاضی یا همسر او باشد و فرد باید بتواند اثبات کند که از چه طریقی آن را بدست آورده است.

شما با دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان میتوانید حداکثر به مدت 3 سال و 4 ماه در بریتانیا اقامت داشته باشید و این مدت قابل تمدید برای 2 سال دیگر است.

entre prenear ).1) ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

این ویزای اقامتی از روش های پرطرفدار در میان ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان است.داشتن نقدینگی 200.000 پوند یا معادل ریالی آن در بانک های انگلستان یا بانک های مورد تایید این کشور برای مدت زمان خاص از ملزومات دریافت این ویزاست.ابتدا شخص باید یک طرح اقتصادی برای چگونگی این سرمایه گذاری در انگلستان ارایه دهد و در نهایت این مبلغ باید در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری شود.

از طرف دیگر شما برای دریافت این ویزا نیازمند داشتن مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسی هستید. همچنین شما میتوانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید اگر کمتر از 12 ماه پیش در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری کرده اید. شما با دریافت این ویزا میتوانید همسر و فرزندان خود را همراه داشته باشید.

مهاجرت به انگلستان

post-study work.3

این ویزا از شاخه های ویزای سرمایه گذاری انگلستان است و مناسب اشخاصی است که در انگلستان تحصیل کرده اند و یا درحال تحصیل هستند.اگر شما برمبنای ویزای tier4 در خاک انگلستان حضور دارید میتوانید با سرمایه گذاری 50.000 پوند در یک کسب وکار در کشور انگلستان در مدت زمان کوتاه تری به اقامت دایم این کشور دست پیدا کنید.

ویزای Tier 2 یا ویزای کار انگلستان

از دیگر شرایط مهاجرت به انگلستان ، دریافت ویزای کار می باشد، برای دریافت ویزای کار انگلستان باید احراز شود که شما از شرایط لازم برای دریافت این ویزا برخوردارید.در قدم اول فرد بایستی دعوت نامه کاری معتبر ازیک شرکت انگلیسی یا چند ملیتی که مجوز صدور این دعوت نامه را دارد داشته باشد.همچنین ورزشکاران نخبه, مربیان بین المللی و رهبران مذهبی می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

دیگر مدارک لازم برای دریافت ویزای کار انگلستان عبارتند از:

 1. فرم تقاضا نامه
 2. داشتن گذرنامه معتبر
 3. یک قطعه عکس
 4. پرینت بانکی موجودی حساب متقاضی یا اسپانسر او که باید به مدت حداقل 90 روز در حساب بانکی قرار بگیرد
 5. مدارک لازم دال بر اثبات دانش زبان انگلیسی

لازم به ذکر است ازآنجایی که ویزای کار انگلستان برمبنای نظام point based system است شما به کسب 70 امتیاز برای دریافت این ویزا نیازمندید که با داشتن پیشنهاد شغلی, ساپورت مالی مناسب و دانش زبان میتوانید به این امتیاز دست بیابید.

شخص با دریافت ویزای کار انگلستان میتواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود وارد کشور انگلستان شود. درعین حال اگردارای فرزند بالای 18 سالی است که در خاک انگلستان تحصیل میکند او نیز میتواند تحت پوشش این ویزا قرار بگیرد. شما با دریافت ویزای کار انگلستان و ورود به خاک انگلستان پس از طی کردن مراحلی مانند اقامت حداقل 5 ساله در خاک انگلستان و کسب در آمد حداقل 35.000 پوند در سال میتوانید اقامت دایم کشور انگلستان را کسب کنید.

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلستان

از دیگر شرایط مهاجرت به انگلستان تحصیل در این کشور است. کشور انگلستان همواره به دلایل متعددی مقصد انتخابی بسیاری از افراد برای تحصیل است. نظام آموزشی پیشرفته و امکانات خاص این کشور برای محصلان و دانشجویان , این کشور را به گزینه ای درخور توجه بدل کرده است. از طرف دیگر قوانین اقامتی مناسبی که کشور انگلستان برای دانشجویان در این کشور قایل شده است موجب شده تا دانشجویان در مدت زمان کوتاه تری بتوانند به اقامت دایم این کشور دست پیدا کنند.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای تحصیل شما یا فرزندتان دربهترین مدارس, کالج ها و دانشگاه های انگلستان خدمات فوق العاده ای را ارایه میدهد. شما می توانید با موسسه تماس بگیرید تا از مشاوره وکلای حقوق بین الملل ما در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان بهره مند شوید.

به طور کلی ویزا های تحصیلی انگلستان به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

student visitor visa.1 : ویزای تحصیلی کوتاه مدتی است که به دلیل آنکه نظر شخصی افسر ویزا در دریافت آن دخیل است شانس زیادی برای دریافت آن وجود ندارد.

tier4.2 : این ویزا به مقاطع تحصیلی مانند دبیرستان,لیسانس,فوق لیسانس و دکتری تعلق میگیرد و شانس دریافت آن بسیار زیاد است.

کشور انگلستان اولین گزینه برای اشخاصی است که قصد تحصیل در رشته پزشکی,دندان پزشکی و داروسازی را دارند. این افراد با گذراندن یک دوره Foundation یک ساله و یا A LEVEL دو ساله میتوانند تحصیلات خود را دررشته پزشکی در کشور انگلستان آغاز کنند.از طرف دیگر شما میتوانید با گذراندن درس های متفاوت در همین دوره ها به بهترین دانشگاه های انگلستان در زمینه رشته های فنی مهندسی و دیگر رشته های مورد علاقه خود راه یابید.

درباره انگلستان: انگلستان نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیرو یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد.
این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم ترین و عمده‌ترین اجزاء تشکیل‌دهنده‌ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتیو در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

درباره انگلستان

انگلستان دارای بیش از صد جزیره کوچک و بزرگ است که از آن‌ها می توان از جزیره وایت و جزیره مننام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در همچنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمزاست که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال ختم می شود.

از لحاظ جغرافیایی مساحت کشور انگلستان ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن قریب به ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰ نفراست.
( موسسه حقوقی توسعه گران مهر ؛ ارائه خدمات ویزا انگلستان ، تحصیل در انگلستان ، ویزا کار در انگلستان )

قدیمی‌ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی‌گردد. رومی‌ها در سال ۴۳پیش از میلاد در زمان امپراتور کلودیوس انگلستان را تصرف کردند، و این سرزمین به نام استان بریتانیا به امپراتوری روم اضافه شد.

تاریخ انگلستان به دوران عهد پیش از رومیان، عهد رومیان، تهاجم آنگلوساکسون‌ها، تهاجم نورمان‌ها، سلسله پلانتانژه، سلسله تئودور، انگلستان در قرن هفدهم، هجدهم و نوزدهم و انگلستان معاصر تقسیم‌بندی می‌شود.
این کشور از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهرستان تشکیل شده‌است.

انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ماه های ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه جولای است. ماه های می، جون، سپتامبر و اکتبر ماه هایی با آب و هوای معتدل رو به گرم با حداقل بارش، فصل های پاییز و زمستان نیز در انگلستان مرطوب ترین فصل ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی یکی از روش های جدید و از جهاتی مناسب و به صرفه می باشد، در سالیان اخیر افراد بسیاری به قصد تحصیل وارد کشورهای مختلف می شوند و در صورت کسب شرایط لازم می توانند نسبت به اخذ اقامت و تابعیت خود اقدام می کنند. دسته دیگر افراد، اشخاصی هستند که قصد تحصیل در کشورهای دیگر و سپس برگشت به ایران را دارند، هر دو دسته افراد و علی الخصوص دسته اول، ترجیح به تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را دارند.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز، از موسسات برتر اعزام دانشجو با نام ثبت شده ساختار پژوهش امید، همه خدمات مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر دنیا را تا دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی بر عهده دارد. ما در این وب سایت به بررسی دانشگاه های معتبر دنیا طبق رتبه بندی QS می پردازیم. امید است که این مطلب بتواند کمکی هر چند ناچیز به شما متقاضی گرامی نماید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

رتبه بندی QS یکی از سیستم هایی است که آمار برترین دانشگاه های دنیا را معرفی می کند، آنالیز و روش شناسی QS شامل موارد متعددی مثل تعداد مقالات دانشگاه، فضای سبز، آموزش، تحقیقات، وضعیت استخدام و… می شود. پس رتبه بندی یک دانشگاه صرفاً از جهت سطح علمی یک دانشگاه نافرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند باید پس از ورود به این کشور نسبت به اخذ اقامت انگلستان اقدام کنند، این افراد می توانند پس از اتمام تحصیلات خود با سرمایه گذاری در انگلستان و یا تغییر ویزا به ویزای کار در انگلستان نسبت به این مسئله اقدام کنند و در نهایت می توانند تابعیت انگلستان را اخذ کنند.

دوره های تحصیل در لندن بسیار مشهورند، زندگی در این  شهر بسیار جالب و هیجان انگیز است و همراه با ماجراجویی می باشد. لندن مکانی بسیار عالی برای یادگیری زبان انگلیسی یا تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

تحصیل در انگلستان بسیار گران بار نیست و هزینه زندگی در این شهر نسبت به دیگر مناطق خارج از لندن بسیار مقرون به صرفه تر است. اخذ مدرک کارشناسی در انگلیس سه سال به طول می انجامد ( شهریه یک سال تحصیلی در این دانشگاه با دیگر دانشگاه های بین المللی مقایسه می شود. ) هم چنین دانشجویان بین المللی از خدمات درمانی رایگان NHS در صورت تحصیل بیش از 6 ماه برخوردار می شوند.

چرا تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان ؟

به دلیل شهرت جهانی دانشگاه های انگلیس، وجود شهرها ی جذاب و فرهنگ های متنوع در انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی دانشجویان بین المللی بسیاری را در سراسر جهان به جذب خود کرده است. ناگفته نماند که  6 دانشگاه بسیار عالی در سطح جهان تحت نظارت کشور انگلستان فعالیت می کنند. موسسات آموزشی انگلستان بهترین کیفیت آموزشی و حرفه ای را در اختیار افراد قرار می دهند.

دانشگاه های کشور انگلستان ارائه آموزش های پیشرفته و امکانات بسیار عالی با بالاترین استانداردها را تضمین می کنند چرا که دوره های تحصیلی که در این کشور برگزار می شود در سراسر جهان شناخته شده هستند و این امکان را به افراد می دهد که به شغل دلخواه خود در آینده برسند. دانشگاه های انگلستان اطلاعات و روش های مفیدی در خصوص ادامه تحصیل را در اختیار افراد قرار می دهند که همه ی این موارد افراد را در رسیدن به شغل دلخواه در آینده یاری می نمایند.

تحصیل در انگلستان

کشور انگلیس مجموعه ای از دانشجویان بین المللی و جوامع چند فرهنگی را در خود جای داده است. بیش از 200 ملیت از کشورهای دیگر، در انگلستان تحصیل می کنند. بسیاری از موسسات آموزشی مجموعه ای از دانشجویان بین المللی که متعلق به کشور های دیگر هستند اما در انگلستان سکونت دارند را در بر می گیرند. افراد این جامعه بسیار اجتماعی هستند و سفر به جاذبه های محلی، خوردن غذا و دور هم بودن را به افراد پیشنهاد می کنند ناگفته نماند که دوستی و برقراری ارتباط  با مردم این کشور برای سالیان دراز باقی می ماند.

کار دانشجویی در انگلستان

امکان کار پاره وقت در حین تحصیل با 20 ساعت کار درهفته و یا کار تمام وقت در تعطیلات وجود دارد. لذا این امر تجارب و مهارت های بسیار مهمی را در جهت رسیدن به شغل دلخواه در اینده در اختیار افراد قرار می دهد.

این کشور امکان سفر های کوتاه مدت فوق العاده ای در حین تحصیل را برای افراد فراهم می کند. کشور انگلیس دروازه بسیار بزرگی برای ورود به اروپا با توجه به مقادیر بسیار زیاد سفر ها و دانشجویان فوق العاده می باشد.

اگر شما برای تحصیل در انگلیس به ویزا نیاز دارید، اطلاعات بسیار مفیدی وجود دارند که شما را در این امر یاری می کنند. اخذ ویزا فرایندی است که شما می توانید تمام نیاز های خود را با ان برطرف کنید ناگفته نماند که هیچ گونه محدودیتی برای صدور ویزا هزاران دانشجو که قصد سفر به انگلیس را دارند وجود ندارد.

در مورد کشور انگلستان

کشور انگلیس مشهور ترین جاذبه های گردشگری ، منظره های خیره کننده و متنوعی برای بازدید را دارد. وسایل حمل و نقل در انگلیس شما را به هر نقطه از جهان می برند. هر منطقه از انگلیس جاذبه های فرهنگی خود را دارد که بسیار طلسم کننده اند بنابراین هر منطقه از ان ارزش دیدن را دارد. این شهرها بسیار شلوغ هستند در حالی که کشور های اطراف به دلیل زمین و تپه های متلاطم، کوه های پوشیده از برف، مزارع، سواحل و دریاچه ها کامل نفس گیر است. شب زنده داری، ورزش های متنوع و دیگر فعالیت ها بخشی از سرگرمی های دانشجویان بین المللی می باشد. در این کشور تنوع فرهنگی بسیاری وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی بسیار عالی است.

 هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

قبل از شروع تحصیل در انگلیس شما می بایست نسبت به مبالغ شهریه و هزینه های زندگی در صورت اقامت اگاهی داشته باشید. لذا حمایت های مالی بسیاری در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده می شود فراموش نکنید که برای کسب اطمینان بیشتر تحقیق و بررسی بیشتری انجام دهید. هزینه سالانه زندگی در انگلیس حدود 7000- 9000 پوند می باشد لذا این بسیار اهمیت دارد که شما برای مخارج و هزینه های خود برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. بسیاری از مغازه ها و رستوران های انگلیس تخفیفات ویژه دانشجویی بسیاری را برای افراد در نظر می گیرند.

مبلغ شهریه دانشگاه هنر در انگلستان حدود 7000 تا 9000 پوند و دروس علوم حدود 12000 پوند در سال می باشد. البته همه ی این هزینه ها بستگی به مکان تحصیل شما دارد. این بسیار حائز اهمیت است که شما نسبت هزینه های  موسسه انتخابی خود و حمایت های مالی انان اگاهی کامل داشته باشید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر ضمن همکاری با دانشگاه های کشور انگلستان این امکان را فراهم آورده است که در مواقعی از سال در صورت حصول شرایط جهت اخذ بورسیه تحصیلی افراد نیز کمک کند.

اخذ مدرک کارشناسی در انگلیس 3 تا 4 سال به طول می انجامد در حالی که کل دوره تحصیلی کارشناسی ارشد یک سال است. بنابراین گزینه های انتخابی بسیاری برای اخذ مدرک در انگلیس و انتخاب گام های بعدی در جهت ادامه تحصیل وجود دارد.

وضعیت ویزای تحصیلی انگلستان

در صورت تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور شما می بایست مواردی مانند:  تاریخ ورود ، مهلت در خواست ، مهلت ویزای دانشجویی انگلیس و زبان مورد نیاز را در نظر بگیرید. زمان ثبت نام دانشجویان در سپتامبر هر سال صورت می گیرد البته برخی از دانشگاه ها در ماه ژانویه نسبت به ثبت نام دانشجویان اقدام می کنند. اگر شما مایل به شروع تحصیل در ماه سپتامبر هستید در ذهن داشته باشید که مهلت دادن در خواست در ماه ژوئن می باشد. لذا مطمن شوید که تمامی مدارک خود را قبل از تاریخ مد نظر ارسال کرده اید.

ناگفته نماند که افراد می بایست قبل از دادن در خواست ویزا انگلستان نسبت به شرایط اخذ ویزا اگاهی کامل داشته باشند. ویزا در انگلیس منوط به تغییر است اما به طور کلی افراد نیازمند ارائه یک نامه بی قید و شرط توسط دانشگاه انتخابی برای اگاهی از تمکین مالی جهت پرداخت شهریه و مخارج زندگی می باشند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید و یا به وب سایت ویزاها و مهاجرت انگلستان مراجعه فرمایید. جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شخص باید پس از دریافت پذیرش با مراجعه به سفارت انگلستان نسبت به طی مراحل دریافت ویزا اقدام کند.

در ذهن داشته باشید که اکثر دوره های تحصیلی ، زبان مورد نیاز خود را دارند ، بنابراین شما می بایست مدرکی به عنوان اثبات مهارت های زبانی خود ( ترجیحا مدرک IELTS ) را در دست داشته باشید چرا که این موارد کمک هی بسیاری در انتخاب دانشگاه شما می کنند.

در این قسمت به بررسی تحصیل در بریتانیا و البته بعضی کشور های حوزه بریتانیا می پردازیم:

تحصیل در انگلستان

کشور انگلیس مکانی بسیار فوق العاده برای تحصیل با توجه به میراث غنی ، کیفیت اموزشی و فرهنگ متنوع می باشد چرا که این کشور امکانات فوق العاده ای برای تحصیل، کار و سفر به قسمت های مختلف کشور را در اختیار افراد قرار می دهد.

شما ممکن است با روش تدریس متفاوتی نسبت به قبل مواجه شوید. این دانشگاه ها آزادی های بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و آنان را در خصوص تعامل و بیان نظرات خود به دوستانش تشویق می کنند. کشور انگیس امکانات متفاوتی از جمله : ورزش در باشگاه های  مدرن و سفر به دور کشور به همراه دوستان جدید را در اختیار افراد قرار می دهد.

تحصیل در اسکاتلند

سالانه بیش از 40000 دانشجوی بین المللی در سراسر اسکاتلند تحصیل می کنند چرا که این کشور خانه بسیاری از دانشگاه های قدیمی و معتبرو یا پیشرفته در جهان می باشد که  تحصیل و یادگیری در محیطی ارام و هنری را برای افراد فراهم می کند.بسیاری از دانشگاه های اسکاتلندی امکان استخدام دانشجویان کارشناسی ارشد با حقوق بالا، شش ماهه بعد از فارغ التحصیلی را دارند. اسکاتلند کشور زیبایی های طبیعی، جشنواره های مشهور و شهر دوستی ها می باشد.

دانشگاه های معتبر اسکاتلند

در این قسمت به بررسی برخی دانشگاه های معتبر ایرلند می پردازیم:

 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه سنت اندروز
 • دانشگاه آبردین
 • دانشگاه داندی
تحصیل در ولز

ولز کشوری فوق العاده ای با قدمت 3000 ساله می باشد. این کشور شهر ها و منظره های جذاب و خیره کننده ای مانند کوه های مرتفع و سواحل ماسه ای بسیاری را در خود جای داده است چرا که این کشور ترکیبی از جاذبه های شگفت انگیز جدید و قدیمی می باشد. مناظر طبیعی  این کشور خلاقیت و نواوری دانشجویان را به تحریک در می اورد. ولز تنها کشوریست که دانشگاه های ان به سود دانشجویان بین المللی با یکدیگر همکاری می کنند. اموزش در ولز بسیار متنوع و انعطاف پذیر می باشد و امکان تحقیق در اماکن بسیار زیبای انگلیس را فراهم می سازند.

تحصیل در ایرلند شمالی

کشور ایرلند شمالی دو دانشگاه و شش کالج  آموزش عالی را در خود جای داده است. در این کشور استاندارد های آموزشی بالایی ارائه می شوند چرا که این دانشگاه ها دوره های آموزشی بسیار عالی را برای افراد فراهم می کنند و هر ساله هزاران دانشجو از 80 کشور را به خود جذب می کنند. هم چنین آنان افراد را به یادگیری مستقل برنامه های اموزشی و  تکالیف دانشگاهی تشویق می کنند.

نا گفته نماند که این منطقه از نظر وسعت بسیار کوچک تر از کشور انگلستان است اما خانه بسیاری از چشم انداز های خیره کننده و فرهنگ های منحصر به فرد می باشد. لذا اغلب کسانی که قصد ادامه تحصیل در ایرلند شمالی را دارند نسبت به تاریخ ، هنر ، موسیقی ، مناظر دیدنی و تمام مناطق در دسترس علاقه نشان می دهند.

دانشگاه های معتبر ایرلند

در این قسمت به بررسی برخی دانشگاه های معتبر ایرلند می پردازیم:

 • کالج ترینیتی دوبلین
 • دانشگاه کالج دوبلین
 • دانشگاه کالج کورک
 • دانشگاه ملی ایرلند، گالوی
 • دانشگاه شهر دوبلین

در این مقاله به بررسی مختصری از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان پرداختیم، امید است که این مطلب توانسته باشد به سوالات شما پیرامون شرایط کلی تحصیل در انگلستان پاسخ داده باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به انگلستان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان موسسه صبورانه پاسخگوی شما خواهند بود.

 

یکی از پر طرفدارترین رشته ها در ایران و جهان تحصیل در رشته پزشکی می باشد. در آمد رشته های پزشکی در ایران در مقایسه با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بسیار متفاوت و قابل تامل است، بطوریکه یک ساعت کار، در بخش خصوصی ایران برابر با 100 ساعت کار پزشکان فوق تخصص به عنوان مثال در کشوری چون آلمان است. به همین دلیل روزانه افراد بسیاری خواستار مشاوره برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشوری با امکانات بسیار بالا و رنکینگ دانشگاهی قابل قبول میباشند. پیشنهاد ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر با داشتن مدیران و مشاورانی با تجربه و کاردان، تحصیل پزشکی در انگلستان است. تحصیل پزشکی در انگلستان که جز سرآمدترین رشته ها میباشد آینده ای بسیار ایده آل را برای شما مهیا خواهد کرد. پزشکی انگلستان فرصتیست استثنایی، برای شما متقاضی عزیز که بدلیل شرایط ورودی کنکور داخلی موفق به قبولی در کنکور پزشکی و دندان پزشکی ایران نشده اید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز شما را در راه رسیدن به اهداف خود و داشتن آینده ای روشن همراهی خواهد کرد و مفتخراست که شما هموطن عزیز را در جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در انگلستان ، دریافت ویزای تحصیل پزشکی انگلستان تا وقت سفارت راهنمایی و مشاوره نماید. این راهنمایی شامل مراحل شرایط اعزام دانشجو پزشکی به انگلستان تا مرحله صدور ویزای تحصیلی انگلستان است. بسیاری افراد از مزیت اقامت تحصیلی انگلستان استفاده می کنند و بعد از اتمام تحصیلات خود نسبت به اخذ اقامت این کشور در راستای مهاجرت به انگلستان بهره می برند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به انگلستان و کسب تابعیت این کشور می توانید به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

حال سوال مطرح شده این است که چرا انگلستان مقصد بسیار مناسبی جهت تحصیل است؟ شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان چیست؟ انتخاب دانشگاه و کشور مناسب بطور قطع ارتباط مستقیمی با ساختن آینده کاری، در آمد بالا، داشتن زندگی ایده آل و خوب، کیفیت زندگی و مواجه شدن با فرصت های عالی در زندگی دارد. تحصیل پزشکی در انگلستان کوتاهتر از سایر کشورها یعنی 5 سال می باشد، دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان در مقایسه با کشوری چون ایالات متحده آمریکا راحت تر است، همچنین شما با داشتن نمرات بالا و رتبه برتر در بین دانشجویان میتوانید به دریافت بورسیه تحصیلی از سال سوم امیدوار باشید. در ضمن تمام دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است. کشور انگلستان بدلیل ارایه تجهیزات پیشرفته پزشکی، استانداردهای کیفی اموزشی و استفاده از نوین ترین متدهای آموزشی روز دنیا کاملا شما را متقاعد میکند که وقت و هزینه خود را صرف کشور با ارزشی کرده اید. بریتانیای کبیر کشوری انگلیسی زبان که از نظر بعد مسافت با ایران نزدیکتر از کشورهایی چون استرالیا ، کانادا ، ایالات متحده آمریکا و نیوزلند میباشد و این در کاهش هزینه های شما موثر است. متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان پس از 6 ماه حضور در این کشور می توانند از خدمات رایگان بیمه ای و بهداشتی این کشور بهره مند شوند. انگلستان کشوری است که درکنار امکانات آموزشی شرایط استفاده از باشگاه ها و مکان های ورزشی را نیز برای افراد فراهم کرده است.

حال شما هموطن عزیز برای ورود به هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا نیازمند دریافت ویزا هستید تا با استفاده از آن اجازه اقامت موقت اولیه برای شما صادر شود و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان یکی از همین راه های مهاجرتی معرفی شده می باشد. مطلع باشید اتباع 10 کشور استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، مالزی ، نیوزلند ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، آفریقای جنوبی ، آمریکا و کره جنوبی میتوانند بدون دریافت روادید وارد کشور انگلستان شوند.

درباره انگلستان:

بریتانیای کبیر شامل 4 ایالت انگستان، ویلز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است که به ترتیب با پایتخت های لندن، کاردین، ادینبورگ، و بلفاست، شناخته میشود. 92% مردم این کشور سفید پوست و و احد پول آن pound sterling میباشد. انگلستان ((Engelandکشوری با اب و هوای ملایم و معتدل که اغلب در تمام سال بارانی است. این کشور یکی از با ثبات ترین کشورهای جهان در سیاست و اقتصاد میباشد. در شهر لندن علاوه بر انتخاب کار مناسب، فرصت های شغلی part time بسیاری برای افراد مهیا است. ازشهرهای مهم کشور انگلستان میتوان به بیرمنگام، منچستر، لیدز، برایتون، کمبریج و … اشاره کرد. شایان ذکر است که فاصله های زمانی پرواز از تهران تا لندن حدود شش ساعت میباشد. مهاجرت به این کشور و کسب تابعیت انگلستان همیشه مورد تقاضا بوده است. افرادی که از طریق تحصیل وارد این کشور می شوند پس از اقامت انگلستان می توانند در جهت اخذ تابعیت اقدام کنند.

متقاضیان خارجی که تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند بایستی در نظر داشته باشند که این کشور هر ساله تعداد محدودی از افراد، که خواستار تحصیل پزشکی در انگلستان میباشند را می پذیرد. در همین راستا انتقال دانشجوئی که در حال تحصیل رشته پزشکی در کشور دیگری می باشد برای تحصیل پزشکی به این کشور غیر ممکن است.

دانشجو قبل از تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی حتما دوره های GCSE -General Certificate Secondary Educationیا

Foundation cours یا A-Level coursرا در این کشور گذرانده باشد.

شما میتوانید بعد از گذراندن این دوره ها علاوه

/ 0 نظر / 199 بازدید